preloaderNew
success

ביאקטיב מובילים שינוי

קרן השקעה-ת.ייצוגיות

מטרת קרן זו, לשמש קרן ההשקעות המשפטית הראשונה מסוגה בישראל – קרן שתשקיע בתובענות ייצוגיות ונגזרות מורכבות. לראשונה בישראל, יתאפשר לציבור המשקיעים להשקיע בקרן מקצועית ואיכותית אשר תסנן, תייעץ ולבסוף תשקיע בתובענות ייצוגיות ונגזרות מורכבות, איכותיות וצודקות ולהרוויח יחד עם תביעות אלה לאחר זכייתן.
128%
9
משקיעים
img
חברתי
תאריך הגיוס עבר

א. ההזדמנות - השקעה בקרן השקעות ייחודית בשותפות וייעוץ עם מובילים בתחומם:

1. לראשונה בישראל, יתאפשר להשקיע בקרן השקעות משפטית, מקצועית וייחודית בתחום התובענות הייצוגיות.

2. ההשקעה הינה, למעשה, במוחות, בניסיון רב השנים וביכולות של המשפטנים הבכירים בתחומם בישראל, אשר יסננו, יבדקו, ישפרו התובענות הייצוגיות המועמדות להשקעה, ולבסוף ייעצו  לקרן ההשקעות באילו תובענות ייצוגיות כדאי להשקיע.

3. תחום התובענות הייצוגיות הוא התחום הנכון להקים קרן השקעות מקצועית, יעילה ואיכותית: א. מידת הפיקוח של בתי המשפט בתחום התביעות הייצוגיות על ניהול תביעה היא גבוהה יותר מאשר תביעות רגילות. דווקא הליך פיקוח זה יסייע לקרן איכותית היכולה לסנן תביעות גרועות ולפקח על ההשקעה בעלות נמוכה יותר. ב. שיעורי הפשרה בהליכי תובענות ייצוגיות גבוהים יחסית לתביעות אזרחיות או מסחריות רגילות. מאפיין זה מקצר את זמן ההמתנה להחזר השקעה ומהווה יתרון משמעותי לקרן. ג. המימון הנדרש להגשת תובענות ייצוגיות נמוך משמעותית מהמימון הנדרש בהגשת תובענות אזרחיות או מסחריות בהיקפים דומים, מכיוון שאין צורך לשלם שכר טרחת עורך דין והאגרה נמוכה. מה שמאפשר לפזר את ההשקעה על פני יותר תובענות. כאשר משווים השקעה זו לגמול ולשכ"ט שניתן לקבל, מקבלים השקעה טובה יותר.

ב. ההון האנושיהמשפטנים הבכירים בתחומם אשר יבחרו את התובענות הייצוגיות והנגזרות הטובות והראויות ביותר להשקעה:

1. חברי הועדה המייעצת: הינם משפטנים בכירים בתחומם - האקדמאיים הבכירים ביותר בתחומם בישראל ושופטים בכירים בדימוס בעלי ותק שפיטה של עשרות שנים, אשר תפקידם לבחון את הבקשות הטובות ביותר שנבחרו על ידי מנהלי התחומים ולהכריע אילו בקשות ימומנו על ידי הקרן. לפירוט ראו לשונית אנשי צוות.

2.מנהלי תחום: שלושה עורכי דין בעלי ותק של עשר שנים כעורכי דין בתחומים הרלבנטיים – ניירות ערך, הגבלים, בנקים וביטוח ושונות (צרכנות מורכבת, סביבתי, אפליה, נגישות ועוד). תפקיד מנהלי התחום, הינו לבצע את הליך הסינון המקצועי הראשון, להכין בקשות מתאימות לבחינת הועדה המייעצת וכן לפקח מקצועית, במגבלות המותר, על התובענות שמומנו. לפירוט בעניין ראו לשונית אנשי צוות.

3. מנהל מקצועי - : תפקידו לשמש חבר ועדה מייעצת, לשמש מקשר בין ועדת ההשקעות למנהלי התחומים ברמה יומיומית ובפרט לפני הגשת המלצות מנהלי התחומים לעיון הועדה המייעצת. לפירוט ראו לשונית אנשי צוות.

ג. דיווחים:

1. רואי החשבון של השותפות יהיו זיו האפט – BDO רואי חשבון.

2. השותפות תנהל פנקסי חשבונות אשר יעודכנו באופן שוטף וישקפו נכונה את מצב עסקיה, הכנסותיה והוצאותיה של השותפות. פנקסי החשבונות יהיו פתוחים לעיונו ולבדיקתו של כל אחד מהמשקיעים.

3. השותף הכללי ידווח למשקיעים, מידי רבעון, על פעילותה השוטפת של השותפות, וכן ידווח באופן מידי על כל אירוע חריג בנוגע לשותפות. בתום תקופת פעילות השותפות יערוך השותף הכללי דו"ח מסכם.

ד. השותף הכללי - חברת ביאקטיב מובילים שינוי, בבעלות קבוצת הדסטארט:

חברת ביאקטיב בע"מ הינה חברה המתמחה ביזמות עסקית וחברתית בתחום המשפטי ובין היתר הבעלים של אתר מימון המונים beactive - פלטפורמת מימון המונים למאבקים משפטיים, ציבוריים, חברתיים וסביבתיים מבית קבוצת הדסטארט.

הסביבה העסקית:

1. בישראל פועלות שתי קרנות השקעות פרטיות אשר מתמקדות במימון תביעות מסחריות גדולות ובפרט מתמקדות בתביעות בגין פרויקטים של בניה ותשתית, סכסוכים מסחריים או הפרות של קניין רוחני וכן בוררויות בינלאומיות.

2. הקרן למימון תובענות ייצוגיות הנמצאת במשרד המשפטים: תפקידה לסייע לתובעים ייצוגיים במימון בקשות לאישור ותובענות ייצוגיות, אשר יש חשיבות ציבורית וחברתית בהגשתן ובבירורן. תקציבה של הקרן הינו בסביבות מיליון שקלים בשנה, הקרן מממנת כ – 40 תובענות ייצוגיות בשנה בסכומים נמוכים מאוד ובעיקר מממנת הוצאות משפט או חוות דעת מומחה.

3. הקרן למימון תובענות ייצוגיות הנמצאת ברשות לניירות ערך: תפקידה לסייע לתובעים ייצוגיים המגישים תובענה ייצוגית לפי הוראות חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 לבקש מרשות ניירות ערך לשאת בהוצאותיהם. 

 צוות

חב-מש
חברת ביאקטיב - מובילים שינוי_pic

חברת ביאקטיב - מובילים שינוי

שותף כללי

חברת ביאקטיב - מובילים שינוי, הינה חברה המתמחה ביזמות עסקית וחברתית בתחום המשפטי ובין היתר הבעלים של אתר מימון המונים beactive - פלטפורמת מימון המונים למאבקים משפטיים, ציבוריים, חברתיים וסביבתיים מבית קבוצת האדסטרט.

ה(פעמ
השופט (בדימוס) פרופ' עודד מודריק_pic

השופט (בדימוס) פרופ' עודד מודריק

חבר הועדה המייעצת

עודד מודריק הוא משפטן ישראלי, אשר כיהן במשך שני עשורים כשופט וסגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו. בין תפקידיו הקודמים כיהן השופט (בדימוס) מודריק כשופט בבית הדין הצבאי לערעורים, כיועץ המשפטי של משטרת ישראל ואב בתי הדין למשמעת של השב"כ והמוסד. במקביל לעבודתו השיפוטית העביר השופט (בדימוס) מודריק קורסים במשפטים, בין היתר, באוניברסיטאות תל אביב, בר אילן ואריאל. לאחר פרישתו מן השפיטה הוזמן לכהן כפרופסור חבר באוניברסיטת אריאל בשומרון.

ה(נא
השופטת (בדימוס) נורית אחיטוב_pic

השופטת (בדימוס) נורית אחיטוב

חברת הועדה המייעצת

נורית אחיטוב הינה משפטנית ישראלית, אשר כיהנה במשך למעלה משני עשורים כשופטת בבית משפט השלום ושופטת בכירה בבית המשפט המחוזי במחוז תל אביב - יפו. לאחר פרישתה מן השפיטה מכהנת השופטת (בדימוס) אחיטוב, בין היתר, כיו"ר ועדות למ"ד לנכי צה"ל ולמשפחות שכולות במשרד הביטחון; חברת הוועד המנהל של עמותת "שקיפות בינלאומית"; חברה בנבחרת הדירקטורים של רשות החברות הממשלתיות; יו"ר ועדת ערר למשרתי קבע של משרד הביטחון; יו"ר ועדת המשגה של שרות הביטחון הכללי.

ה(דדא
השופטת (בדימוס) ד

השופטת (בדימוס) ד"ר דפנה אבניאלי

חברת הועדה המייעצת

דפנה אבניאלי הינה משפטנית ישראלית, אשר כיהנה כשופטת בבתי המשפט השלום והמחוזי במשך שני עשורים. במקביל לעבודתה השיפוטית, בשנת 2000, קיבלה השופטת (בדימוס) אבניאלי תואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, לימדה קורסים בתחום דיני החסינות במכללה למינהל ובמכללה האקדמית נתניה, סיימה לימודי מוסמך במשפט מסחרי בהצטיינות יתרה - תואר משולב של אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, והשתתפה בקורס מנהיגים בכירים באוניברסיטת הרווארד, בהזמנת קרן וקסנר.

פדג
פרופ' דיויד גילה_pic

פרופ' דיויד גילה

חבר הועדה המייעצת

דיויד גילה הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. פרופ' גילה הינו מומחה להגבלים עסקיים ורגולציה של שווקים וכיהן בין השנים 2011-2015 כממונה על ההגבליים העסקיים. כתיבתו האקדמית בעניין השקעות צולבות בין מתחרים וקישוריות בין רשתות תקשורת זכתה להד עולמי והשפיעה על בתי משפט ועל רשויות בארצות הברית, באירופה ובארגון ה-OECD. מחקריו בעברית בנושא הסדרים בין ספק ללקוח השפיעו רבות על פסיקת בתי המשפט ויוזמות החקיקה בישראל.

פאח
פרופ' אסף חמדני_pic

פרופ' אסף חמדני

חבר הועדה המייעצת

אסף חמדני הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בעברו שימש פרופ' חמדני כחוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה וכראש הוועדה לבחינת הגברת מעורבות הגופים המוסדיים בשוק ההון. פרופ' חמדני הינו בוגר מלגת פולברייט ומלגת אלון, חתן פרס הכנסת, פרס צלטנר לחוקר צעיר ופרס חשין לחוקר צעיר על מחקר אקדמאי בתחום המשפט. תחומי מחקרו הם עבירות צווארון לבן, ניתוח כלכלי של המשפט, דיני תאגידים, דיני ניירות ערך ואחריות נושאי משרה.

פרא
פרופ' רונן אברהם_pic

פרופ' רונן אברהם

חבר הועדה המייעצת

רונן אברהם הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. תחומי התמחותו העיקריים הם ניתוח כלכלי ואמפירי של המשפט, דיני נזיקין, דיני חוזים ודיני ביטוח. פרופסור אברהם פרסם מחקרים רבים בתחום דיני הנזיקין בנושא השפעת הרפורמות בדיני הנזיקין על עולם המשפט, עולם הביטוח וכן על תאוריות של צדק ושוויון. פרופסור אברהם מלמד קורסים בדיני ביטוח, דיני נזיקין, ניתוח כלכלי של המשפט הפרטי וניתוח כלכלי של המשפט הציבורי.

עאמ
עו

עו"ד אלעד מן

מנהל מקצועי; חבר הועדה המייעצת

אלעד מן הוא שותף מייסד של משרד עורכי דין מן-ברק, היועץ המשפטי של עמותת הצלחה — התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת, יו"ר ועד עמותת "העין השביעית" ומרצה לדיני תקשורת. עו"ד מן חבר בלשכת עורכי הדין בישראל, חבר ב Law Society of England and Wales ומוסמך לעריכת דין גם באנגליה כ-Solicitor. עו"ד מן בקיא בתחומי הייעוץ המשפטי, הליווי הכולל והייצוג של יחידים ותאגידים בתחומי המשפט הכלכלי-מסחרי-צרכני והציבורי-מנהלי על גווניהם וענפיהם השונים.

עיג
עו

עו"ד יואב גרוס

מנהל תחום

יואב גרוס הינו עו"ד , בעל תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן. בין השנים 2007 – 2013 התמחה ועבד כעורך דין במשרדים מובילים בתחום הליטיגציה המסחרית ועסק רבות בייצוג תובעים ונתבעים בתובענות ייצוגיות. בין השנים 2013 – 2017 כיהן בתפקיד היועץ המשפטי של קבוצת חברות בינלאומית, וכיום מכהן בתפקיד היועץ המשפטי הראשי של קבוצת המשביר 365.

עמב
עו

עו"ד מאור ברדיצבסקי

מנהל תחום

מאור ברדיצ'בסקי הינו עו"ד, בעל תואר ראשון במשפטים (הצטיינות יתרה) וכלכלה (בהצטיינות) באונברסיטת חיפה, וכן תואר שני Executive MBA מאונ' תל אביב (בהצטיינות). ממתמחה בייצוג לקוחות בתחום עבריינות הצווארון הלבן ובתחום שוק ההון. בתחילת דרכו עבד כעורך דין במשרדים מובילים בתל אביב בתחום הליטיגציה האזרחית והמסחרית, ובהמשך שימש במשך שנים פרקליט בכיר במחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב, ניהל מספר רב של תיקי תרמית בניירות ערך.

מידע זה פתוח לצפייה למשקיעים של גיוס זה בלבד
אג
pic
AG
21/02/2019
אא
pic
Alon G
02/02/2019
חנ
pic
אחד שמבין
12/02/2019
רג
pic
ר.ג.
21/02/2019
עמ
pic
עוזי ויהודית - מיכאלי
12/02/2019
ממ
pic
מרקמן את טומשין משרד עו"ד
22/01/2019
אב
pic
ED
21/02/2019
קג
pic
קלאודיו גת
21/02/2019
רר
pic
רענן רז
20/02/2019
מידע זה פתוח לצפייה למשקיעים של גיוס זה בלבד
  • ברכישת ניירות הערך המוצעים באמצעות האתר כרוכים סיכונים, בין השאר, עקב הסיכון לחדלות פירעון של החברה המציעה, אפשרות אובדן כספי ההשקעה כולה, עקב היות המשקיעים בעלי מניות מיעוט, או עקב פעולות החברה המציעה או בעל השליטה בה, לרבות דילול כתוצאה מגיוסים עתידיים, מכירת השליטה בחברה המציעה, מכירת נכסים מהותיים של החברה המציעה או עסקאות אחרות עם בעלי עניין.
  • ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך.
  • Fundit לא בדקה את נאותות הצעת ניירות הערך או כדאיותה, והיא אינה אחראית לשימוש שייעשה בתמורה שתגויס על ידי החברה המציעה.
  • השימוש באתר והסיכונים הכרוכים ברכישת ניירות ערך המוצעים באתר, כמפורט לעיל ובתנאי השימוש באתר, הינם על אחריות המשקיעים בלבד. Fundit לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר, עקיף או תוצאתי, לרבות אובדן הכנסות, אובדן רווחים ו/או אובדן השקעה, אשר ייגרם כתוצאה מהשימוש באתר.בכלל זה, Fundit אינה מספקת, במישרין או בעקיפין, ייעוץ או המלצות למשקיעים בנוגע להצעות המפורסמות באתר.
  • ניירות הערך שיירכשו מהחברה המציעה לא יירשמו למסחר בבורסה. מובהר כי לא קיים שוק מוסדר כלשהו בו ניתן למכור ו/או לרכוש ניירות ערך שנרכשו מחברות מציעות כאמור. מכירה ו/או רכישה של ניירות ערך שנרכשו בהצעה כאמור כפופה למגבלות הקבועות בדין הכללי, ובכלל זאת האיסור הקבוע בחוק ניירות ערך לעשות הצעה לציבור של ניירות ערך שלא על פי תשקיף שרשות ניירות ערך התירה את פרסומו.
ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך