preloaderNew

קואופרטיב הניקיון

הלוואה חברתית

קואופרטיב הנקיון מתמחה באספקת שירותי ניקיון למגזר העסקי ומהווה אלטרנטיבה לחברות הקבלן הקיימות. מודל כלכלי חברתי שמחזיר את הכוח לידיים של העובדות עצמן וכך גם את הרווחים. בואו להנות מהשקעה חברתית משנת מציאות שתאפשר לכם גם לתמוך בעובדות השקופות ביותר, גם להשפיע על החברה הישראלית וגם לקבל את הכסף חזרה ו"להעביר אותו הלאה" למטרה החברתית הבאה אותה תרצו לקדם.
₪63,800
גוייסו עד כה מתוך ₪350,000
indexlinked
הצמדה למדד
Securities
בטחונות
insurance
ביטוח
intrest
ריבית
3
'
img
מח''מ
60
18%
40
משקיעים
img
חברתי
19
ימים נותרו לגיוס

מי אנחנו?

קואופרטיב הניקיון הינו עסק חברתי בבעלות עובדות הניקיון עצמן, אשר הוקם כמיזם חברתי של תנועת הבוגרים של השומר הצעיר. הקואופרטיב מספק את אותם השירותים של חברת ניקיון קבלני רגילה: יחסי עובד- מעביד באחריותו המלאה, גיבוי והחלפת עובדות, חומרי ניקיון וניהול הצוותים אך בשונה מחברת קבלן אחרת, הבעלות על החברה וכל רווחיה הן של העובדות עצמן.  כיום, חברות בקואופרטיב 28 נשים מאזור ואדי ערה וג'סר א-זרקא אשר עובדות בין שלושת רבעי משרה למשרה מלאה ומספקות שירותי ניקיון ל-12 בתי עסק שונים בין יקנעם לעמק חפר ביניהם המפעלים גלעם, נטפים, ברא, פריגת, מצרפלס, מזון גן שמואל, קרית תנועות הנוער בגבעת חביבה ועוד.

המחזור הנוכחי של הקואופרטיב עומד על קרוב ל-1,500,000. לשם השוואה בשנת 2017 עמד המחזור על כ-320,000 שח בלבד.

הבעיה אותה אנחנו פותרות:

בישראל כ-86,700 עובדי קבלן בתחום הניקיון. שוק הניקיון הקבלני הינו אחד השווקים המנצלים ביותר את עובדיו הן פיזית והן כלכלית. זה הוא שוק בו נהוגים מכרזי הפסד המגולגלים על גבם של העובדים באמצעות העסקה בשחור, אי הפרשה של זכויות כחוק, נורמה של עבודה בקבלנות (פער בין שעות משולמות לשעות עבודה בפועל) ועוד. בשנים האחרונות, נכנסו לעבודה בשוק זה, אלפי נשים ערביות- מרביתן חיות בעוני ומתמודדות עם הדרה חברתית וחסמים רבים המונעים את השתלבותן המיטיבה בשוק העבודה. פערי שפה, תחבורה, מיומנויות והכשרה מקצועית מגבילים את יכולתן להתפתח לכיווני תעסוקה אחרים, בעוד הצורך ההשרדותי בכסף מיידי, גמישות תעסוקתית וניידות מוגבלת מובילים אותן לשתף פעולה עם הניצול מצד הקבלנים. בהמשך למציאות זו, ללקוחות המחויבים על פי חוק בפיקוח על זכויות העובדים אצל ספקי השירות שלהם, קשה עד בלתי אפשרי לקבל נתוני אמת ולבטח עצמם מפני תביעות משפטיות.

על השוק ופוטנציאל הגדילה בו:

שוק הניקיון הקבלני במגזר העסקי רחב היקף וזאת למרות עליה במעבר להעסקה ישירה, הן בעקבות צו ההרחבה בשוק הניקיון הקבלני והן בעקבות העליה במודעות החברתית למצב עובדי הקבלן. בשוק פועלות מספר חברות ענק לצד אינספור קבלנים בינוניים וקטנים. כאשר עד כה נאלצו הלקוחות לבחור בין חברה גדולה אשר לרוב עובדת בשלט רחוק לבין קבלן בינוני-קטן אשר הסיכוי לניצול עובדים אצלו גבוה. גם בקרב החברות הגדולות וגם בקרב הקבלנים תחלופת העובדים גבוהה, הפיקוח מוגבל ואיכות השירות נפגעת. לצד זאת, חלק מהקבלנים מקשים לקוחותיהם במילןי החובה החוקית שלהם לפקח על תנאי העבודה שך העובדים אצלם ומסרבים לפעול בשקיפות ולהעביר נתוני אמת. 

עדות לפוטנציאל הרב הינה הגידול המשמעותי בעבודת הקואופרטיב במגזר העסקי- כאשר בשנה האחרונה שילשנו את שעות העבודה בקרב לקוחות עסקיים בינוניים וגדולים. 

התשובה שהקואופרטיב מציע:

הקואופרטיב יוצר אלטרנטיבה כלכלית ברת קיימא הן לנשים העובדות בתחום והן ללקוחות המעוניינים להתנתק משרשרת הניצול ולקבל שירותי ניקיון חיצוניים איכותיים וטובים. עבור הנשים- מדובר באפשרות להתאגד, להחזיר את הכוח לידיים שלהן, להיות בעלים של העסק ולהנות מרווחי עבודתן הקשה לצד השתתפות בתוכנית הכשרה והעצמה אשר מלווה את המעוניינות בכך להתקדמות תעסוקתית הן בתוך הקואופרטיב והן מחוצה לו.  עבור הלקוחות- מודל העבודה הייחודי אותו פיתחנו כולל למידה מעמיקה של צרכי הניקיון של כל לקוח, בניית תוכנית ניקיון ברורה, תיווך, פיקוח וליווי צמוד למימושה בהתאם לצרכי השטח. 

היתרון היחסי שלנו 

השילוב בין הרווח ללקוחות לרווח לנשים מבטיח קבלת שירות איכותי וטוב יותר מכל הבחינות. השותפות שנוצרת בין הלקוחות לבין הנשים וצוות הקואופרטיב מנפצת את השקיפות של העבודה והעובדות בה ומעידה על כך שבהנתן התנאים הנכונים גם השוק הבעייתי ביותר יכול להפוך למיטיב לכל השחקנים בו. אין עוד חברת ניקיון שמציעה את השירות שאנחנו מציעות תוך שמירה על ערכי השקיפות והנגשת המידע שאנחנו מקדמות, לצד דאגה מתמדת להוגנות תנאי ההעסקה והשכר של העובדות.

האתגרים שלנו

שוק הניקיון הקבלני, קצת בדומה לעבודת הניקיון הינו שוק בו רב הנסתר על הגלוי , כאשר פעמים רבות מה שנראה למראית עין אינו מה שקורה בפועל. כך, למדנו על בשרנו כי המחירים השעתיים של עבודה בבתי ספר ובמכרזים גדולים אינם מאפשרים העסקה הוגנת, כי יש יתרון עסקי משמעותי לגודל החברה אך לצידו פגיעה ניכרת באיכות הניקיון המתקבל, כי לאנשים רבים מדי נוח עם המצב הקיים והשינוי שצריך להעשות כדי לתקן את השוק זה הוא נרחב ומצריך שינוי מדיניות כולל. זהו שוק קשה ומאתגר לכל חברה עסקית לא כל שכן עסק חברתי. 

לעסקים חברתיים עוד אין מעמד רשמי בישראל וכך בעוד שמרבית העסקים הקטנים והבינוניים נאבקים אל מול עול הרגולציות והמיסים, עסק חברתי נאבק עוד יותר, עקב ההוצאות החברתיות אשר לא זוכות כיום להכרה או מובילות להקלה כלשהי. 

כמו כן, כחברה אשר המוצר שלה הוא שעות עבודה- הפער בין תשלום המשכורות לעובדות לבין קבלת התמורה מן הלקוחות גורם לצורך נרחב באשראי, צורך שמעמיק אל מול הצמיחה המרשימה אשר מתוכננת להמשך. 

אז למה כדאי להשקיע?

השקעה בקואופרטיב הינה השקעה חברתית אשר תסייע לנו להמשיך לגדול ולצמוח, להבטיח לנשים רבות יותר עתיד טוב יותר תוך תיקון שוק חולה, אשר אין לו מקום בחברה מתוקנת. הכסף אותו נגייס ישמש אותנו ליצירת האשראי הנחוץ לנו להמשך צמיחה ולעבודה בראש שקט יותר ופנוי לביסוס העסק מחד וחיזוק התהליך החברתי אותו עוברות הנשים מאידך.

בשנה האחרונה אין אבן שלא נהפכה ונלמדה לעומק ורמת ההבנה וההכרות שלנו עם השוק גבוהה ביותר ומכוונת אותנו בדיוק רב אל עבר הגשמת מטרותנו. דוגמא לכך היא הקמתו של פרויקט פילנטרופי נלווה לפעילות הקואופרטיב אשר נועד לכסות חלק מהעלויות החברתיות ובכך לחזק את איתנותו של העסק עצמו. 

באמצעות ההשקעה בקואופרטיב, תהפכו לשותפים בשינוי אותו אנחנו מובילים, כאשר קבלת כספכם חזרה תאפשר לכם להמשיך ולתמוך במטרות חברתיות נוספות, זאת בשונה ממתן תרומה רגילה. 

פירוט העסקה

אנו מזמינות אתכם להשקיע כל סכום החל מ-250 שח ולקבלו בחזרה, בתוספת ריבית של 3% בהחזר רבעוני החל ממאי 2019 ולמשך 20 רבעונים (5 שנים). ככל שסכום ההשקעה שלכם יהיה גבוה יותר כך ההחזר יתחיל מוקדם יותר, כאשר הלווים הקטנים יקבלו את כספם חזרה בסבבי ההחזר המאוחרים יותר. ניתן לבחור לוותר על הריבית ולחזק אותנו עוד יותר.

אנו מזמינות אתכם להיות שותפים במיזם מרגש זה, להשקיע בנו ולהאמין שאפשר וצריך ליצור מציאות עסקית צודקת בישראל. 

צוות

אח
אביגיל חצור-סיון_pic

אביגיל חצור-סיון

CEO

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות קהילתית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם נשים ונערות החיות בשוליים החברתיים בישראל וניהול פרויקטים ומיזמים בתחומים אלו. מנהלת את הקואופרטיב מזה כשנה ומאמינה כי בכוחו כמודל עסקי-חברתי לשנות את מציאות חייהם של עובדים מוחלשים בתחומים נוספים ולהוביל לצמצום הפערים החברתיים בישראל.

אק
אמאני קעדאן_pic

אמאני קעדאן

מנהלת גיוס והכשרה

ממייסדות קואופרטיב הניקיון. בוגרת תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה חברתית, בעלת ניסיון רב בעבודה במיזמים חברתיים, בדגש על גיוס, ליווי והשמה של נשים ערביות בשוק העבודה. מאמינה כי הקואופרטיב מהווה בשורה חשובה לנשים המוחלשות ביותר בשוק העבודה הישראלי וחממה אפקטיבית לשילובן המוצלח הן בתחום הניקיון והן בתחומים אחרים.

אש
אביגיל שחם_pic

אביגיל שחם

יו״ר ועד מנהל

ממייסדות קואופרטיב הניקיון. עורכת דין המתמחה בזכויות עובדים ובזכויות נשים בשוק העבודה. חברה בתנועת הבוגרים של השומר הצעיר, במסגרתה עוסקת בליווי קבוצות אזרחיות בתהליכי התאגדות, קואופרציה ופעולה מקומית. מאמינה כי שיתוף פעולה וסולידריות הם מפתח לפתרון בעיותיהם של פרטים, וכי בעזרת הכשרה מתאימה, יכולות קבוצות מאורגנות לשנות דרמטית את התנאים הכלכליים והחברתיים בשוק העבודה, בסביבת המגורים ובמוסדות המשפיעים על חייהם.

חמ
חגי מיורק_pic

חגי מיורק

יו"ר החממה הקואופרטיבית

רכז תנועת הבוגרים - השומר הצעיר יו"ר החממה הקואופרטיבית מרכז את תנועת הבוגרים של השומר הצעיר, תנועה חברתית שבה 350 חברים וחברות המתגוררים ופועלים ב- 12 קיבוצי מחנכים ברחבי הארץ. התנועה מפעילה מיזמים חינוכיים וחברתיים מגוונים בחברה הישראלית בהם משתתפים 35,000 בני נוער ומבוגרים באופן קבוע. יו"ר של עמותת בתי נוער הנחשונים שבמסגרתה פועלת החממה הקואופרטיבית אשר מקדמת קואופרציה בתחומי הניקיון והדיור

ינ
יגאל נסים_pic

יגאל נסים

מנטור עיסקי מטעם IVN

יגאל נסים רואה חשבון עם 25 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בחברות היי טק רב לאומיות, כולל שבע שנות ניסיון כחבר במועצת המנהלים של חברה ציבורית אמריקאית. בעל השכלה אקדמית רחבה. יועץ לחברות הזנק המשלבות מטרות עסקיות וחברתיות ועוסק בהתנדבות בפרויקטי סיוע לעסקים, יזמים צעירים, יזמים חברתיים ועסקים חברתיים.

נכי
נירית כרמון יוסף_pic

נירית כרמון יוסף

מנה ,CFO

כלכלנית, בעלת ניסיון של יותר מ-15 שנה במגזר העסקי היצרני. בשנים האחרונות עוסקת בליווי וייעוץ עסקי לחברות ועסקים. מנהלת הכספים בקואופרטיב מזה חצי שנה ומאמינה ביכולתו של העסק לצמוח, לגדול ולהתבסס.

B
BDO_pic

BDO

חברת רו"ח

משרד רוה"ח בי.די.או מלווה את עבודת קואופרטיב הניקיון מיומו הראשון ובשנה האחרונה מספק גם את שירותי הנהלת החשבונות וחשבות השכר.

בלשונית זו מוצגים מסמכים, מצגות, טבלאות וטפסים שהעלו היזמים כמידע מפורט להבנת העסקה מעבר לתמצית המנהלים.
אנו ממליצים לקרוא אותם לעומק.
pdf
Download
תוכנית עסקית
pdf
Download
הוראות עסקה לנאמנות
pdf
Download
תעודת רשם החברות
pdf
Download
דו"חות כספיים
pdf
Download
הסכם הלוואה/רכישה
pdf
Download
ניכוי מס במקור
pdf
Download
ניהול ספרים
pdf
Download
גילוי נאות
pdf
Download
אישור נושא משרה
pdf
Download
אישור עורך דין
xlsx
Download
מקרא
Google Drive Download All
*קישור לתיקיה עם חומרים נרחבים לבחינת ההשקעה
אא
pic
אלה אלקלעי
25/12/2018
חג
pic
חואן גררו כהן
21/01/2019
דט
pic
דרור טנא
15/01/2019
קג
pic
קרן גרינבלט
09/01/2019
נא
pic
נעמי אורי
03/01/2019
GS
pic
gabi shefa
03/01/2019
אח
pic
אריק חצור
31/12/2018
ינ
pic
Igal Nissim
02/01/2019
יש
pic
יואב שטרן
08/01/2019
לש
pic
לילי שטרן
08/01/2019
עג
pic
ענת גוטמן
09/01/2019
RP
pic
rami polatsek
10/01/2019
גפ
pic
גדעון פולצ׳ק
09/01/2019
נש
pic
ניר שחר
15/01/2019
דס
pic
דורית סיון
11/01/2019
IH
pic
Inbal Hermoni
12/01/2019
NY
pic
Nir Yanovsky
13/01/2019
דג
pic
דנה גנאל
13/01/2019
אב
pic
אסנת בר-און
13/01/2019
אמ
pic
אדוה מאיר וייל
17/01/2019
RG
pic
Roni Givony
13/01/2019
AT
pic
Avishay Tal
22/01/2019
גו
pic
גבי ויינרוט
16/01/2019
מפ
pic
מאיה פרץ
22/01/2019
אב
pic
אילון בורקו
18/01/2019
אש
pic
אילן שמש
19/01/2019
סר
pic
ססיל רימר
20/01/2019
קק
pic
קרן אי.וי.אן ליוזמה חברתית בע"מ קרן אי.וי.אן ליוזמה חברתית בע"מ
22/01/2019
אמ
pic
אור מאיר
20/01/2019
נא
pic
נעם אשד
21/01/2019
OA
pic
Ornit Avidar
22/01/2019
AB
pic
Ayala Brilliant
22/01/2019
רא
pic
רועי ארד
23/01/2019
יק
pic
יאיר קור
23/01/2019
נע
pic
נתנאל עובדיה
23/01/2019
אא
pic
אמיר אדר
23/01/2019
מש
pic
משה שפיז
23/01/2019
MG
pic
MorGl
23/01/2019
HM
pic
Hagit Margolin
23/01/2019
אש
pic
אוהד שוורץ
23/01/2019

    פורסם ב-
  • ברכישת ניירות הערך המוצעים באמצעות האתר כרוכים סיכונים, בין השאר, עקב הסיכון לחדלות פירעון של החברה המציעה, אפשרות אובדן כספי ההשקעה כולה, עקב היות המשקיעים בעלי מניות מיעוט, או עקב פעולות החברה המציעה או בעל השליטה בה, לרבות דילול כתוצאה מגיוסים עתידיים, מכירת השליטה בחברה המציעה, מכירת נכסים מהותיים של החברה המציעה או עסקאות אחרות עם בעלי עניין.
  • ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך.
  • Fundit לא בדקה את נאותות הצעת ניירות הערך או כדאיותה, והיא אינה אחראית לשימוש שייעשה בתמורה שתגויס על ידי החברה המציעה.
  • השימוש באתר והסיכונים הכרוכים ברכישת ניירות ערך המוצעים באתר, כמפורט לעיל ובתנאי השימוש באתר, הינם על אחריות המשקיעים בלבד. Fundit לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר, עקיף או תוצאתי, לרבות אובדן הכנסות, אובדן רווחים ו/או אובדן השקעה, אשר ייגרם כתוצאה מהשימוש באתר.בכלל זה, Fundit אינה מספקת, במישרין או בעקיפין, ייעוץ או המלצות למשקיעים בנוגע להצעות המפורסמות באתר.
  • ניירות הערך שיירכשו מהחברה המציעה לא יירשמו למסחר בבורסה. מובהר כי לא קיים שוק מוסדר כלשהו בו ניתן למכור ו/או לרכוש ניירות ערך שנרכשו מחברות מציעות כאמור. מכירה ו/או רכישה של ניירות ערך שנרכשו בהצעה כאמור כפופה למגבלות הקבועות בדין הכללי, ובכלל זאת האיסור הקבוע בחוק ניירות ערך לעשות הצעה לציבור של ניירות ערך שלא על פי תשקיף שרשות ניירות ערך התירה את פרסומו.
ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך