preloaderNew
fail

ס.ק.מ.פ בע"מ

MABIZ

MABiz הוויז של עולם המיזוגים והרכישות. פלטפורמה חדשנית ייחודית ואיכותית היוצרת "בורסה" תוססת לרכישה/מכירה/השקעה ומיזוגים של חברות בינוניות. חברות בינוניות הינו מגזר עסקי גדול ותוסס הסובל מ"תת חשיפה" לרוכשים/משקיעים פוטנציאלים וממחסור ב"נקודת מפגש" חכמה- יעילה ודיסקרטית בין קונה/מוכר/משקיע/יועץ.
img
round1
0%
0
משקיעים
img
עסקים קטנים
תאריך הגיוס עבר


על החברה


חברת   S.C.M.P מבית סולומון קפיטל   הינה חברה חדשה שהוקמה ע"י דיוויד סולומון, מומחה בעל שם ומוניטין בתחום בנקאות ההשקעות הפועל ארץ ובחו"ל.  דיוויד  זיהה צורך בהקמת  "בורסה  למיזוגים ורכישות"  ולכן יזם פלטפורמה חדשנית המהווה "נקודת מפגש" איכותית, יעילה ודיסקרטית בין קונים/מוכרים/משקיעים/יועצים לעסקים בינוניים-קטנים.

החברה השיקה בימים אלו בישראל את פלטפורמת www.mabiz.net  הזוכה למחמאות ולעניין רב בארץ ובחו"ל ומתכוונת להשיק במהלך הרבעון השלישי את www.mabiz.co.uk  בלונדון עבור השוק הבריטי (בו דיוויד סולומון פעיל כבנקאי השקעות).  MABiz מאפשרת לבעלי ומנהלי חברות בינוניות וקטנות וליועצים המלווים אותן, לחשוף את החברה באופן מבוקר, הדרגתי ודיסקרטי ביותר לאוכלוסייה רחבה של רוכשים פוטנציאלים המעוניינים לאתר הזדמנויות רכישה/השקעה המתאימות לאסטרטגית ההשקעות, מיזוגים ורכישות שלהם.

יודגש כי הפלטפורמה איננה פתוחה לציבור הרחב ומיועדת רק לעסקאות מיזוגים ורכישות  בין תאגידים, קרנות, תאגידים פיננסיים ו"משקיעים כשרים גדולים" בלבד. 

העסקאות מתבצעות ישירות בין "קונה מרצון למוכר מרצון"  (Peer to Peer) ואיננה מכילה/מציעה כל הצעה לציבור !!

מעט על דיוויד סולומון העומד בראש החברה

המייסד והיו"ר הפעיל של סולומון קפיטל, המובילה במתן שירותי בנקאות להשקעות ושירותי מימון תאגידים הכוללים: גיוס כספים, מיזוגים ורכישות, וייעוץ אסטרטגי עסקי לחברות ישראליות ובינלאומיות.  מאז 2018, דיוויד הוא גם שותף מנהל בקבוצת M&A TEAM   הזרוע הישראלית  של  M&A  WORLDWIDE  אחת מרשתות המיזוגים והרכישות  המובילות בעולם אשר בשנת 2018 השלימה  מעל 400 עסקאות בשווי של כ- 4.0 מיליארד דולר

עם יותר מ -25 שנות ניסיון, דיוויד  סולומון הוא אחד המומחים המובילים בישראל בתחום מימון חברות. שימש כשותף-מנהל לשעבר של קוקרמן ושות ייעוץ בע"מ, מייסד ומנכ"ל  B-PLAN [בית תוכנה עיסקית], 4HIGHTECH [בנק ההשקעות], מיקרומידיק טכנולוגיות [הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב]

כיועץ עיסקי בכיר, ליווה תאגדים וחברות רבות ביניהן: יבמ, סאיטקס, בזק, בנק דיסקונט, בנק הפועלים, בנק לאומי, התעשייה האווירית הישראלית, דור אנרגיה, אורפ"ק, רפ"ק ועוד.

החזון שלנו


אנו מאמינים כי הזמן בשל  לביצוע שינוי בדרך בו מתנהלות  עסקאות השקעה/רכישה/מיזוג  בסקטור החברות הבינוניות-קטנות (SME's). אנו ניצור ונתפעל מערך של  "בורסות עסקים למיזוגים ורכישות" במספר מדינות, [בדומה  למודל לשכות שירות], התחלנו בישראל ואנו מתכוונים להמשיך  בבריטניה כבר במהלך השנה

אנו מאמינים כי שילוב של פלטפורמה טכנולוגית יעילה הינה חיונית :

 1. להגדלת החשיפה של חברות למשקיעים איכותיים (מבלי לפגוע בדיסקרטיות).
 2. לייעול וקיצור תהליך ביצוע העיסקה ולשיפור שיעורי סגירת העסקאות שהינו נמוך ביותר.

מנוע הצמיחה שלנו בנוסף  לרכישת נתח שוק  הגדל משנה לשנה בכל שוק  בו אנו פועלים,  מבוסס על  שכפול הפלטפורמה כ"מרכז שירות" למדינות שונות, זאת בהתבסס על יכולות טכנולוגיות גבוהות, הבנה עיסקית ושת"פ עם גורם מקומי בכל מדינת יעד.

הבעיה אותה אנו אמורים לפתור


מסתבר כי  סקטור  החברות בינוניות-קטנות הוזנח באופן היסטורי גם בהשוואה לסקטור החברות הגדולות והתאגידים מחד וביחס לחברות הזנק מאידך

במה דברים אמורים? מהר מאוד מתברר לבעל מפעל בינוני/קטן המעוניין במכירת העסק או בגיוס הון מסיבי, כי קשה  ביותר לאתר רוכשים פוטנציאלים או משקיעים זאת בעיקר מכיוון ש"מעגלי החשיפה" שלו מצומצמים (הוא לא מכיר את מרבית הרוכשים הפוטנציאלים והם לא שמעו עליו..).

מה קורה פועל ? בדרך כלל בעל חברה המעוניין בגיוס השקעה מסיבית או במכירת החברה  יפנה למעגל היועצים הסובב אותו (רואה חשבון, עו"ד, יועץ)  בתקווה כי מהם תגיע הישועה, אבל בפועל מסתבר כי גם "מעגלי חשיפה" שלהם מצומצמים!!  זאת בדיוק הבעיה אותה אנו פותרים.

על השוק והפוטנציאל השוק 


בישראל פועלות  כ-  20,000   חברות בינוניות המעסיקות 15-250 מועסקים (מקור: משרד הכלכלה)  ומייצרות הכנסות שנתיות בהיקף  של 5-100 מיליוני ₪.  מניתוח דומה עולה כי באירופה פלח זה מונה מעל 250 אלפי חברות. פלח זה מאופיין בגידול מתמיד בשיעורי המיזוגים והרכישות ומכירת חברות, זאת בעיקר עקב מספר מאפיינים והם:

 • התבגרות/הזדקנות בעלי השליטה המחפשים מימוש העסק (EXIT).
 • ירידה בשיעור "דור ההמשך" המעוניין להמשיך בעסק משפחתי.
 • מגמת מיזוגים ורכישות על מנת ליצור  "מסה קריטית" מבחינה שיווקית/כלכלית.


היקף עסקאות רכישות ומיזוגים בישראל עמד בשנת 2017 על כ - 12 מליארדי דולר (מקור : דוח PwC) ולהערכתנו היקף הרכישות והמיזוגים בשוק החברות הבינוניות -קטנות עמד על כ- 1 מליארד  כאשר עיסקה ממוצעת עומדת על כ- 10 מיליוני דולר.


איך החברה פותרת את הבעיה?


MABiz הינה  פלטפורמה  ייחודית המכילה "רדאר עסקי" חדשני מבוסס "בינה עסקית" (BI) המהווה נקודת מפגש איכותית, סולידית ודיסקרטית בין מוכרים  לבין קונים.

MABiz מאפשרת לבעלי ומנהלי חברות בינוניות וקטנות וליועצים המלווים אותם, לחשוף את החברה באופן מבוקר, הדרגתי ודיסקרטי ביותר, לאוכלוסייה רחבה של רוכשים פוטנציאלים המעוניינים לאתר הזדמנויות רכישה/השקעה המתאימות לאסטרטגית השקעות, מיזוגים ורכישות שלהם.

הפתרון כולל מערך בינה עיסקית חדשני המהווה "רדאר עסקי" המאתר, מזהה ומתריע על התאמות בין קונים/מוכרים/משקיעים. זאת בהתבסס על סט פרמטרים נרחב ויכולות מתקדמות של "בינה עיסקית".  תכונות המאפשרות קיצור מהותי של תהליך סגירת עיסקה ושיפור משמעותי של שיעורי סגירת עסקאות!!!

למי מיועדת המערכת?

 • חברות בינוניות המנסות לאתר רוכש/משקיע/מוכר
 • קרנות "פרייבט אקווטי" בינוניות, בתי השקעה ומשקיעים המעוניינים להיחשף להזדמנויות רבות אשר חלקן "נמצאות מתחת הרדאר". 
 • יועצים ובנקאי השקעות המלווים חברות וזקוקים למקורות מימון/השקעה.


כיצד זה עובד?

הפלטפורמה מנהלת במקביל שלושה מעגלי חברים. מעגל  המוכרים ,(SELL SIDE),  מעגל הרוכשים/משקיעים (BUY SIDE) ומעגל  היועצים (רואי חשבון, עו"ד, בנקאי השקעות).

לכל מעגל  מסלול הצטרפות משלו, כשלב ראשון על המעוניין למלא שאלון קצר ויעיל המספק לנו מידע רלוונטי להמשך התהליך, זה המקום להדגיש מדובר בפלטפורמה סגורה לחברים בלבד!!!

הפלטפורמה מפגישה באופן יעיל ודיסקרטי,  חברים ממעגלים השונים, מנגנון ה"רדאר העסקי (Search & Match) סורק את בסיסי המידע, מאתר התאמות ויוצר קשרים, כל זאת באופן ממוכן זאת "ללא יד אדם".  בשלבים מתקדמים יותר כאשר נוצר עניין משותף ומידע מתחיל לזרום  בין קונה למוכר,  משתלבים בתהליך בנקאיי השקעה המסייעים לקידום ובסגירת העיסקה.

שלבים ממוחשבים ע"י מערכת טכנולוגית (השלב הדיסקרטי) :

 • שלב א - שלב הרישום והבדיקות
 • שלב ב - מערכת "רדאר עסקי"  נכנסת לפעולה בוחנת  התאמות
 • שלב ג -  מערכת התראות מדווחת למתאימים על הזדמנויות
 • שלב ד - חשיפת חומרים בסיסיים  באישור המוכר (ממחושב).

שלבים בליווי בנקאי השקעות מיומן (השלב החשוף למשקיע )

 • שלב ה -  סיוע בתקשורת בין הצדדים, טיפול וקידום עיסקה 
 • שלב ו -   פעילות בנקאות השקעה לסגירת עיסקה בין הצדדים  


הניסיון מלמד כי תהליך יעיל ואיכותי יכול להתנהל באופן ממוחשב בחלקו  הגדול אולם הפתרון האופטימלי היינו שילוב של ידע מקצועי וטכנולוגיה.

להלן שקף המתאר את  התהליך:

מי המתחרים שלנו?


פלח שוק זה סובל מ"תת חשיפה" ומחסור בפתרונות קניה/מכירה/השקעה איכותיים. השחקנים הפעילים בשוק זה הינם: יועצים עסקיים, משרדי רואי חשבון קטנים ובינוניים, משרדי עו"ד קטנים ובינוניים. לשוק זה חסרה "פלטפורמה" היוצרת "נקודת מפגש" איכותית המגדילה את חשיפת החברות לרוכשים ולהפך. 

יש להדגיש כי בשווקי היעד בו אנו פועלים ומתכוונים לפעול לא פועלות פלטפורמות טכנולוגיות דומות לזו שפיתחנו.

אנו נפעל להפיכת מתחרים לשותפים, באמצעות יצירת שיתופי פועלה והפעלת מערך הכולל "פאנל יועצים". המודל העסקי שלנו יוצר מצב של WIN-WIN.

היתרון היחסי שלנו


 • טכנולוגיה  האתגר המשמעותי אותו עברו בהצלחה רבה!!  הנו אתגר הקמת פלטפורמה טכנולוגית יעילה וחכמה המייעלת מנווטת את תהליכי החשיפה וקידום העיסקה, הכוללת  "רדאר עיסקי" חכם ויעיל.
 • הפיכת מתחרים לשותפים -  אנו מתייחסים למשימה זאת ברצינות רבה ולמעשה פיתחנו "מודל עיסקי", המשלב יועצים כחלק ממערך החברה. אנו מפעילים "פאנל יועצים"  כחלק אינטגרלי משרותי החברה, ולמעשה יוצרים  WIN -WIN  שהרי היועצים המלווים עסקאות נתקלים גם הם בצורך בחשיפה רחבה יותר ללקוחותיהם (כמקובל בתחום).
 • חדירה לשוק  אין ספק כי חדירה לשוק באופן מסיבי ויצירת בסיס לקוחות רחב הנו מבחינת אתגר, אולם לקבוצה ניסיון רב ביצירת מועדוני חברים, הכרות עם שוק היעד וניסיון רב בהפעלת מערכי קידום מכירות  (פרסום במדיה, הפעלת מערכי יחסי ציבור, אירועים ועוד).

ההזדמנות


אנו מציעים למשקיעים בסבב זה הזדמנות השקעה בחברה הנמצאת בשלבי חדירה לשוק המקומי (אין סיכוני פיתוח משמעותיים!!) המנוהלת ע"י מומחים בתחום בנקאות השקעות (הכרה מעולה עם שוק היעד) המתכננת לחדור לשווקים נוספים וליצר "שוק"  איכותי למכירה/השקעה/מיזוג של חברות בינוניות וקטנות.

יש לנו את הניסיון הקשרים והטכנולוגיה ליצר מהפכה אמתית בשוק גדול אבל "מנומנם".

להערכתנו (כמידע צופה פני עתיד בלבד),  סביר כי שווי החברה יצמח מהותית לאחר השקעה ראשונית זו, למשקיע בסבב זה צפויה  תשואה משמעותית להשקעתו.


תוכנית עסקית 


החברה חודרת בימים אלו לשוק הישראלי ומתכננת לחדור ברבעון השלישי  השנה לשוק הבריטי, בו קבוצת סולומון קפיטל פעילה וכמו כן מניחה התוכנית העיסקית כי בשנת הפעילות השלישית נחדור לשתי מדינות נוספות. על פי התחזית של התכניות העסקית, כבר בשנת הפעילות הראשונה נייצר הכנסות מהותיות ובשנת הפעילות השנייה (2020), ההכנסות הצפויות  יעמדו על כ- 10.4 מיליוני ש"ח ויניבו רווח נקי לאחר מס נאה של כ- 3.0 מיליוני ש"ח, אשר יגדל לכ-11.2  מיליוני ש"ח בשנת 2021.

משנת הפעילות השניה כ- 25% מהרווח הנקי יופנה לחלוקת דיוודנדים לבעלי המניות!!

מקורות ושימושים

בהנחת גיוס סכום מזערי 

 • כ- 400 אלפי ש"ח יוקדשו לשיווק ופרסום, בעיקר לשיווק דיגיטלי, לאירועים גדולים (לאירועי שולחן עגול, ולמערך משופשף של יחסי ציבור).
 • כ-300 אלפי ש"ח  יוקדשו להון חוזר בעיקר למימון  חודשי פעילות ראשונים.
 • היתרה כרזרבה תפעולית.


בהנחת גיוס סכום מירבי

 • כ- 1,200 אלפי ש"ח יוקדשו לשיווק ופרסום, (בעיקר לשיווק דיגיטלי, לאירועים גדולים, לאירועי שולחן עגול ולמערך משופשף של יחסי ציבור).
 • כ-600 אלפי ש"ח  יוקדשו להון חוזר בעיקר למימון  חודשי פעילות ראשונים.
 • היתרה כרזרבה תפעולית. 


מידע נוסף


 • מועסקים - לחברה כיום 3 בעלי תפקיד, אולם עד סוף שנת 2019 החברה תגייס בישראל צוות תפעולי בין 5 אנשי מקצוע (שיווק, בנקאות השקעה וטכנולוגיה). המודל העסקי מבוסס על גרעין מקצועי קטן איכותי ומנוסה!!
 • גיוסים קודמים  אין, החברה מתבססת  על מערך טכנולוגי ופלטפורמה שתוכננה ופותחה  ע"י היזמים לאורך כשנה זאת בהשקעה עצמית.
 • פטנטים וטכנולוגיה ייחודית לחברה מערך   SEARCH & MATCH מבוסס BI ייחודי אולם איננו מוגן פטנט.
 • לקוחות  במהלך שבועים בלבד הצטרפו לחברה (ללא פרסום ממומן) עשרות רבות של  לקוחות רשומים קונים/מוכרים/יועצים.  
 • הכנסות   החברה הוקמה במרץ ואין הכנסות מהותיות מאחר והפלטפורמה עלתה  לאוויר בסוף פברואר וזאת כחשיפה לקהל מצומצם.
 • שרפת מוזמנים חודשית  כיום 20 אלפי ש"ח בלבד, לאחר הגיוס ההשקעה , קצב שרפת המזומנים החודשית בנטרול הכנסות יעמוד על  110 אלפי ש"ח.

מייסדים

דס
דוד סולומון_pic

דוד סולומון

מייסד,Director,CEO

המייסד והיו"ר הפעיל של סולומון קפיטל, המובילה במתן שירותי בנקאות להשקעות ושירותי מימון תאגידים הכוללים: גיוס כספים, מיזוגים ורכישות, ארגון מחדש פיננסי וייעוץ אסטרטגי עסקי לחברות ישראליות ובינלאומיות. מאז 2018, דיוויד הוא גם שותף מנהל בשותפה הישראלית של M&A WORLDWIDE אחת מרשתות המיזוגים המובילות בעולם, הפועלת ב -45 מדינות ברחבי העולם, בשנת 2018 השלימה 400 עסקאות בשווי של 4 מיליארד דולר.

צוות

מא
מיכה אבנימלך_pic

מיכה אבנימלך

business dev,Director

מעל 20 שנות ניסיון במיזוגים ורכישות ומימון השקעות תוך התמקדות בפעילות בינלאומית. ביצע עשרות עסקאות הסתכמו במאות מיליוני דולרים. חבר לשעבר במועצת המנהלים של רשת M & A העולמית. היה שותף מנהל M & A של קוקרמן בית השקעות. במהלך השנים שימש כיו"ר וחבר בלמעלה מ -30 חברות ציבוריות, ממשלתיות ופרטיות. בעבר שימש כמנהל בכיר במשרד האוצר - באגף התקציבים הארצי, יועץ מקצועי לשר ולקונסול הכלכלי לארה"ב, סמנכ"ל כספים בתעשייה האווירית מיסד ומנכ"ל חברת הייעוץ העסקי

אס
אסף סולומון_pic

אסף סולומון

business dev,CFO

לאסף 10 שנות ניסיון מוצלחות בתחום האנליזה הפיננסית, יעוץ כלכלי וניהול כספים, אסף שימש כאנליסט פיננסי בכיר בקבוצת D & B, אנליסט בכיר בחברת השקעות CUKIERMAN & COבשנים האחרונות רכש ניסיון רב כמנהל כספים, וכיעוץ פיננסי בכיר.

רכ
ריצארד כהן_pic

ריצארד כהן

business dev,Director

דירקטור הממונה על פעילות החברה באירופה, מומחה בעל שם בתחום בנקאות השקעה, ומרכז פעילותו הינה אירופה, ריצארד הינו שותף מייסד של בנק ההשקעות הארופאי Galini Capital Group ובשנת 2018 מונה לתפקיד היוקרתי של בורר בבית המשפט הבינלאומי לבורריות בזינבה (The International Court of Arbitration in Geneva)

מידע זה פתוח לצפייה למשקיעים של גיוס זה בלבד
מידע זה פתוח לצפייה למשקיעים של גיוס זה בלבד
מידע זה פתוח לצפייה למשקיעים של גיוס זה בלבד
 • ברכישת ניירות הערך המוצעים באמצעות האתר כרוכים סיכונים, בין השאר, עקב הסיכון לחדלות פירעון של החברה המציעה, אפשרות אובדן כספי ההשקעה כולה, עקב היות המשקיעים בעלי מניות מיעוט, או עקב פעולות החברה המציעה או בעל השליטה בה, לרבות דילול כתוצאה מגיוסים עתידיים, מכירת השליטה בחברה המציעה, מכירת נכסים מהותיים של החברה המציעה או עסקאות אחרות עם בעלי עניין.
 • ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך.
 • Fundit לא בדקה את נאותות הצעת ניירות הערך או כדאיותה, והיא אינה אחראית לשימוש שייעשה בתמורה שתגויס על ידי החברה המציעה.
 • השימוש באתר והסיכונים הכרוכים ברכישת ניירות ערך המוצעים באתר, כמפורט לעיל ובתנאי השימוש באתר, הינם על אחריות המשקיעים בלבד. Fundit לא תהיה אחראית לכל נזק ישיר, עקיף או תוצאתי, לרבות אובדן הכנסות, אובדן רווחים ו/או אובדן השקעה, אשר ייגרם כתוצאה מהשימוש באתר.בכלל זה, Fundit אינה מספקת, במישרין או בעקיפין, ייעוץ או המלצות למשקיעים בנוגע להצעות המפורסמות באתר.
 • ניירות הערך שיירכשו מהחברה המציעה לא יירשמו למסחר בבורסה. מובהר כי לא קיים שוק מוסדר כלשהו בו ניתן למכור ו/או לרכוש ניירות ערך שנרכשו מחברות מציעות כאמור. מכירה ו/או רכישה של ניירות ערך שנרכשו בהצעה כאמור כפופה למגבלות הקבועות בדין הכללי, ובכלל זאת האיסור הקבוע בחוק ניירות ערך לעשות הצעה לציבור של ניירות ערך שלא על פי תשקיף שרשות ניירות ערך התירה את פרסומו.
ההצעה אינה כפופה לדיני ניירות ערך ודיני החברות החלים על חברה המציעה ניירות ערך לציבור, רשות ניירות ערך לא נתנה אישור לפרסום מסמך ההצעה ולא בדקה אותו, והחברה לא תהיה כפופה לאחר ביצוע ההצעה להוראות גילוי וממשל תאגידי שנועדו להגן על המשקיעים בה ולפיקוח על ידי רשות ניירות ערך